Ana Sayfa Erkek Bakım Roaccutane zararlı mıdır?Öncesi sonrası

Roaccutane zararlı mıdır?Öncesi sonrası

ROACCUTANE ZARARLI MIDIR?
Roaccutane öncesi sonrası

Roaccutane , A vitamini ile ilişkili ve retinoidler olarak isimlendirilen bir gruba dahil olan izotretinoin içermektedir. Roaccutane tedavisi akne çeşitlerinin en şiddetli olan gurubu için bir tedavi yöntemidir. Akne tedavisi için uygulanan cilt bakımları, antibiyotik kullanımı ve akne karşıtı tedavilerle iyileşmediği takdirde doktor kontrolünde roaccutane a başlayabilirsiniz..

Dilerseniz izotretinoin ile ilgili makalemi de okuyabilirsiniz;

İzotretinoin ve sivilce

 

ROACCUTANE BAŞLAMADAN VÜCUDUZU TANIYIN

Roaccutane: Titandioksit, kırmızı demir oksit, soya yağı, sarı balmumu, soya fasulyesi yağı, bitkisel yağlar, jelatin, glisero1 ve izotretinoinin içermektedir. Bu maddelere karşı alerjiniz varsa doktorunuzla mutlakka paylaşın. Roaccutane başlamadan önce hamilelik dönemini düşünmenizde fayda var. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde roaccutanı kullanamazsınız
Roaccutane karaciğeri yoran bir ilaç olduğu için karaciğer rahtsızlığınız varsa ilacı kullanmanız sakıncalı olur. Kan yağı ve A vitamini değerleriniz vücudunuzda çok yüksekse roaccutana başlamamalısınız. Depresyon, intihar davranışı veya ruh hastalığı dahil önceden herhangi bir ruhsal hastalığınız olduysa veya bu koşullardan herhangi biri için ilaç alıyorsanız roaccutana başlamadan önce doktorunuza söyleyiniz.

ROACCUTANE KULLANIMINDA ERKEKLER VE KADINLAR

Roaccutane’a başlamadan önce, tedavi sırasında ve tedavi bitiminden 6 hafta sonrası dönemlerinde kadınların hamilelik durumunun oluşmaması gerekmektedir. Roaccutane kullanımı düşük riski çok yüksektir ve bebeğinin gelişim süreci etkileyebilir sakat doğumlara sebep olur. İlaca başlamadan önce doktorunuz size hamilelik ile ilgili bir protokol imzalatacaktır.

Roaccutane kullanan erkeklerde sperme zarar vermesi beklenmez. Erkek hastaların semeninde, çok düşük seviyelerde izotretinoin bulunmaktadır, bu partnerinizin doğmamış bebeğine zarar vermeyecek kadar çok azdır. Bayanlarda olduğu gibi erkeklerinde çoçuk sahibi olma düşüncelerini tedavi sırasında ertelemelerinde fayda var.

Roaccutane kullanımı ve tedavi bittikten en az 6 ay içerisinde kan bağışında bulunmayınız.
.
ROACCUTANE’A BAŞLADIM YA ŞİMDİ !!!

Roaccutane’a başladıktan sonra cildinizde pul pul dökülmeler oluşacaktır. Cildinizin tahriş olmasını engellemek için nemlendrici krem, merhem ve dudak kremi kullanmalısınız. Daha önce akne tedavisi için kullandığınız bakım ürünlerini roaccutana başladıktan sonra bırakmalısınız.

Cildiniz bu dönemde güneş ışığına karşı daha çok hassaslaşır. Dışarıya çıkmadan önce mutlaka güneş koruyucu kullanınız. Bu dönemde solaryum, hamam, sauna ve buhar odasını kullanmayınız.

Roaccutane kullanımında epilasyon işlemlerine ara veriniz. Ağda, lazer epilasyon tüy dökücü kremler kesinlikle kullanmayınız. Cildinizle ilgili bakım ve tedavi yöntemlerine ara veriniz. Roaccutan kaslarda ve eklemlerde ağrıya sebep olabilir. Bu dönemde ağır egzersiz programlarından uzak durunuz.

Roaccutane kullanırken A vitamini almayınız. İlaçla birlikte A vitamini almak bir çok yan etkiye sebep olur. Roaccutane kullanırken veya tedavi sonrasındaki 1 ay süresince kan bağışında bulunmayınız. Roaccutane kullanımlarında bitkinlik, sersemlik ve geceleri iyi görememe problemleri yaşayabilirsiniz. Araç ve makina kullanımlarından bu dönemde uzak kalınız.

Bedriye DENİZ

Kişisel Bakım Koçu Ve Kozmetik Danışmanı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

en popüler

Erkek Kaş Alma

Erkekte kaş alma günümüzde tüm bakımlı erkeklerin vazgeçilmezi olmuştur. Erkekte kaş alma ve kaş alımıçok önemli bir konu olup yazımızdaki kurallara dikkat etmek gerekir. Köprüleri Yıkın Günümüzde...

2020 Erkek Modası

2020 erkek modası detayları 2020 ile yeni bir yıla başlarken yeni ufuklar, yeni bakış açısı fikirler beklediğinizi bilsem de aslında yaşadığınız ve geçmişte kalan zaman...

Kilolu Erkekler Nasıl Giyinmeli

Kilolu erkekler günlük hayat da nasıl şık , spor ve fit görünebilir? Kilolu erkek ya da halk arasında şişman erkek giyimi nasıl olmalıdır? Türk erkekleri yemek...

Parfüm Nasıl Seçilmelidir

HAPSEDİLMİŞ KOKULARIN ÖYKÜSÜ:PARFÜM Parfüm, hoş koku vermek amaçlı kullanılan, aromatik bileşikler ve kokulu uçucu yağlar içeren sabitleyici bir çözücü karışımına sahip bir kişisel bakım tamamlayıcısıdır. Bilimsel...