Ana Sayfa Kadınlar neden aldatır

Kadınlar neden aldatır

Kadınlara bu soruyu yöneltecek olursanız, azımsanmayacak kadar büyük çoğunluğu yeterince ilgi göremediklerinden dolayı olduğunu söyler. Lakin, filhakika öyle midir? Hayır.

Elbette bu da bir cevaptır. Özellikle evli kadınlar bundan dolayı aldatır. O yüzden bunun üzerinde fazla durmamak lazım vesselam.

İlişki sonrası kadının aldatıp, terk etmesi veya sadece terk etmesinin en büyük nedeni fazla ilgidir. Can sıkıcı bir mevzu. İlişki piyasası böyle rağbet görüyor yapacak bir şey yok.

 

FAZLA İLGİ NEDEN GÖSTERİLMEMELİ

İster evrimin bir parçası deyin, ister çağlar boyu gelişmiş olan ilişki düzeni. Fazla ilgi seni yapışkan gösterir, mecbur gösterir. Kadın istediğine sahip olduğu zaman sıkılmaya başlar ve bir süre sonra terk etme sinyalleri baş gösterir. Çünkü ortada savaşmaya değecek bir şey kalmamıştır. Ablamız avucunun içine almıştır seni, ne gerek var daha fazla uğraşmaya.

Dünya’da da işler böyledir. En değerli şeyler az bulunur, nadirdir. Değerli şeyler gösterişlidir. Çok zengin olduğunuzu düşünün, binlerce elmasınız var ve bir gün yolda yürürken bir elmas daha buluyorsunuz, sizin için ne kadar değerli olurdu? Şimdi de çok fakir bir insanın o elması bulduğunu düşünün, fakir bir insan için o elmas ne kadar değerli olurdu?

Bu yüzden fazla ilgi yanlıştır. Yeri geldiğinde kadını ilgiye aç bırakacaksın ki hanım kızımız ilgiyi hak etmek için çabalasın.

Çok hassas bir terazidir ilgi meselesi. Çok fazla aç bırakırsan terk edebilir. Evlilik olayının aksine, ilişkide az ilgi gösterilirse aldatma oranı çok az, terk etme oranı fazla olur. Telafisi kolaydır; ayrılık sonrası istediği ilgiyi ona göstereceğinize ikna ederseniz kısa bir naz dönemi ile cezalandırıldıktan sonra ufukta barışma görünür.  Az ilgi gösterdiğiniz için ayrıldığını anlamanız için üstün bir çabaya gerek yok. Bir dolu laf kalabalığı ile beyninizin içine eder ve şikayetler başlar. Açık açık söyler neden terk ettiğini.

İlgiye Balans Ayarı Çekmek

Gerilla saldırısı dediğimiz vur kaç saldırı sitili gerektirir. Bizi illallah ettiren kadınlarla başa çıkmak için bire birdir. Kızımıza gerekli, istediği ilgi bir süre gösterilir. Bir süre sonra, kısa bir dönem soğutma çabaları başlamalıdır.(itme-çekme).Kadını arafta bırakmaktır. Cenneti vaat et, ama arada sırada cehennemi göster. Gerisi için gerilla saldırısı makalesini okuyun.

İntikam İçin Aldatma

Kimi kadın intikam almak için aldatır. Kimi zaman sizin aldattığınızı öğrenir iseler  karşı saldırı başlar ve kıçınıza bir güzel tekmeyi basarlar. Az ilgi gösterdiğinizden veyahut sizden şüphelendikleri için de aldatmış numarası yapıp tepkinizi ölçebilirler.

 

Kadınlar Mı Daha Çok Aldatır Erkekler Mi?

Olgun kadınlar daha az aldatır. Gençlik çağındaki sosyal becerilerini full kapasite kullanan kızlarımız erkeklere nazaran daha fazla aldatır. Veriler bunu mu gösteriyor? Cevap koca bir Hayır. Peki neden? Çünkü kızlarımız yedikleri nanenin üstünü kapatmakta çok başarılar. ”Aşkım seni çok özledim, üç gündür görüşemedik annem hastaydı biliyorsun”. Üç gün içinde prenses, Ali, Turgut, Okan ile buluşmuş ve dudaklarında halen Okan’ın tadı kalmış olabilir. Ruhunuz bile duymaz.

Kadınlar 25 yaşından sonra durulur. Bir yandan evlilik hayalleri fazlasıyla vuku bulur. 25 yaş üstü kadınlar aldatmak yerine, istediklerini bulamadıkları için daha çok ayrılma yolunu izlerler.

Erkeklerin aldatma çizelgesi kadınlarınkinin tam zıttıdır. Erkekler çok eşlidir, nitekim hayvanlar aleminde. Hatta seven erkek aldatır diye bir şehir efsanesi kulaktan kulağa dolaşır. Erkeklerin büyük çoğunluğu 30 yaşına doğru çok daha fazla aldatmaya başlar, hele bir de bu yaşlarda bekarsa her kaymağı tatmak ister.

Bilinenin aksine erkeklerin büyük çoğunluğu, genç yaşlarda ilişki başlarında aldatmaz. 30 yaş altı erkekler uzun süren ilişkilerde alternatif aramaya ve aldatmaya başlar. 25 yaş altı kadınlar ise ilişki başlarında tüm seçenekleri açık tutar. En iyisine ikna olduğunda aldatmamayı seçer. Uzun süreli ilişki monotonlaşır ve fazla ilgi piyasaya düşerse kızımız ya ayrılır, ya da terk eder.

Erkek başka bir çiçeği koklamak gibi bir nane yerse çoğunlukla yakalanır. Biz erkekler saklamaya alışık değilizdir. Pek umursamayız. Suçun üstünü kapamayınca şüphe uyandırırız. Kadınları tek eşliliğe yönlendiren annelik sinyalleri daima tetiktedir. Aldattığınızda hissederler. Donlarınızı bile koklar, koynunuzda kendininkinden farklı saç ararlar. Araştırır ve bulurlar. Erkekler saklamaz çünkü güç gösterisine düşkündürler. Ne kadar çok kadın, o kadar çok güç düşüncesi hakimdir erkeğe. Erkekler sahip oldukları kadınlarla övünürler ve birbirlerine hava atarlar. Kadınlar kendi aralarında bile sahip oldukları erkekleri gizlerler. Namussuz gözükmek istemezler. Kadınlar yalan söylediğinizde anlar. Erkeklerin duygusal zekası fazla gelişmediğinden sosyal sinyalleri yorumlayamaz ve kadınların yalanını afiyetle yutarlar.

 

PEMBE ALDATMA

Bunu bir aldatma şekli olarak düşünecek olursak, evet her erkek aldatır. Deliler gibi sevdiği bir kız olsa ve ilişkisi harika gitmekte olsa bile kimi zaman sokaktan geçen güzel bir kızı gözden kaçırmaz, belki de baştan aşağıya süzer erkek kısmı. Cafede, filmde, ortak çevrede gördükleri kadınlara ilgiyle bakar erkekler.

Bunun sabit bir oranı yok. Kimi az bakar, kimi çok. Kimi zaman erkekler sex tasarıları yükler beyinlerine. Hatta erkeklerin kendi aralarında gördükleri kadınlar hakkında cinsel bir şekilde konuşması dahi çok normaldir. Söylemese bile her erkek pembe kaçamaklarda bulunur. Her taze lokmanın bir ceremesi vardır. Biz erkekler kadınların çok çabuk sıkılmasından şikayet ederiz, bizimse böyle kaçamaklarımız olur. İstemsiz ve ezbere harekettir, fark edilecek kadar aşırıya kaçılmadığı sürece mazur görülmesi gerekir. Erkek hayatının ilişkisini bulduğunu düşündüğü sürece pembe aldatsa dahi, fiziksel boyuta asla taşımaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

en popüler

Erkek Kaş Alma

Erkekte kaş alma günümüzde tüm bakımlı erkeklerin vazgeçilmezi olmuştur. Erkekte kaş alma ve kaş alımıçok önemli bir konu olup yazımızdaki kurallara dikkat etmek gerekir. Köprüleri Yıkın Günümüzde...

2020 Erkek Modası

2020 erkek modası detayları 2020 ile yeni bir yıla başlarken yeni ufuklar, yeni bakış açısı fikirler beklediğinizi bilsem de aslında yaşadığınız ve geçmişte kalan zaman...

Kilolu Erkekler Nasıl Giyinmeli

Kilolu erkekler günlük hayat da nasıl şık , spor ve fit görünebilir? Kilolu erkek ya da halk arasında şişman erkek giyimi nasıl olmalıdır? Türk erkekleri yemek...

Parfüm Nasıl Seçilmelidir

HAPSEDİLMİŞ KOKULARIN ÖYKÜSÜ:PARFÜM Parfüm, hoş koku vermek amaçlı kullanılan, aromatik bileşikler ve kokulu uçucu yağlar içeren sabitleyici bir çözücü karışımına sahip bir kişisel bakım tamamlayıcısıdır. Bilimsel...