Ana Sayfa İlk buluşmada hesabı kim ödemeli ?

İlk buluşmada hesabı kim ödemeli ?

Bu yazımda sizlere birçok kızın daha ilk buluşmada sizi elemesine neden olan bir konudan bahsedeceğim!

Hesabı kim öder?

Bazı kadınlar için erkeğin cimrilik düzeyini ölçmek için bir test olan bu matematik,bir çok erkeğin de kendisini ‘enayi’ gibi hissetmesine neden oluyor. Peki nasıl yapmalı ,yiyip içip doyduktan sonra hesabı nasıl ödemeli?

 

Bunun için karşı tarafa önce parayı bir amaç olarak değil de araç olarak gördüğünüzü anlatmanız ve bunu ispatlamanız gerekecektir. Bunun için şöyle bir hikaye oluşturun. Bir arkadaşınız olduğunu ve onun ne kadar bolluk içerisinde yaşasa, cebi para dolu olsa da hesap ödemeye geldiğinde kendisini geri çektiğini anlatın. Ve bu yüzden kendisine bir defasında bütün hesabı yükleyerek bırakıp gittiğinizi ve ona böyle bir ders verdiğinizi anlatın. O kişiyi en çok bu huyundan dolayı sevmediğinizi ve artık görüşmediğinizi belirtin. Kız bu hikayeden çok etkilenmiş olacaktır ki siz hesabı ödemeye gittiğinizde kendisi ödeme yapmak isteyecek hatta ısrar edecektir. Eğer bu hikayeye rağmen kendisini geri çekiyor bir hamle de olsa ödeme yapmak istemiyorsa, o kızı bundan sonraki buluşmalar için gözlem altına alın. Aynı kadın daha sonra sizin ne kadar para yedirdiğinizi diğer arkadaşlarına kahkahalar eşliğinde anlatabilir. Eğer hesabı ödemek konusunda ısrar ederse bu buluşmayı sizin ayarladığınızı dolayısıyla tüm masrafların size ait olduğunu açıklayan, bir alfa adam cümlesi kurun. İlk buluşmada hesabı ödemek konusunda ısrar eden kızımız ikinci buluşmada da aynı konuda aşırı ısrarcı olursa ona hesabın bir kısmını veya tamamını ödemesi için müsaade edin ve daha sonraki görüşmelerde bu iyi niyetli kızımızın hesabını ödemek konusunda kendinizi kötü hissetmeyin . Ayrıca şunu bilmemiz gerekir ki %30 kadın ödüyorsa %70 erkek ödemelidir.Çünkü insan doğasında bir diğer güç unsuru maalesef paradır ve biz erkeklerin sadece paramızla mutluluk yaşatıyor olmasak da bu gücümüzü de önde tutmamız gerekir.

 

 

Temelleri oturtulmuş bir ilişki

 

Hesap konusunda önemli unsurlardan biri ise gözlemdir. Örneğin; ben ilişkilerimde birlikte olduğum kişiyi maddi durumunu ölçmek amacıyla gözlemlerim. Bunu ön yargıyla yapmam, ilişkinin temellerini sağlama almak için kullandığım bir taktiktir. Bu taktiği stratejiye şu şekilde sokarım; kızın durumu benden iyi ise genel olarak hesabın yarısını öder. Bazen ben ısmarlarım, bazen o. Ama çıktığım kız öğrenci veya maddi durumu çok iyi olmayan  biri olabilir, bu gayet normaldir. Durum böyle ise hesabı genelde ben öderim ve zaman zaman ufak-tefek katkılarda bulunmasına izin veririm.

 

Hesabı BİR ödediniz kızımızdan ses yok, İKİ ödediniz kızımızdan ses yok, ÜÇ oldu hesap geldi 35 TL, 20-25 TL atın ve hesabı kibar bir şekilde kıza yönlendirin, bırakın gerisini o ödesin. Bazı kızların durumu olmayabilir ancak hesap geldiğinde hal ve hareketlerinden, mimiklerinden mahçup olduklarını anlarsınız, böyle kızlara ödetmeniz etik olmaz. Bir gün gelir o kız sizden çok hoşlandığı için hesaba katkıda bulunur, eve yürüyerek gider, bir hafta kampüsün kantininden tost yemez.

 

Kimi kız vardır, durumu aham şaham, öde gelsin paşam moddadır. Siz hesap öderken kılı kıpırdamaz, menünün yarısını masaya getirtirler. Bu tarz kızlardan uzak durun. İlişkilerin temeli bu şekilde atılmaz.

 

Ana fikir şudur sevgili Alfa adaaylarım. Bunu akılınıza kazıyın, ”çekim oluşturmak”. Eğer çekimi gerektiği gibi oluşturduysanız hesapla ilgili bir sorun kalmaz. Kızımız yeri geldiğinde son parasını masaya yatırır, öyle ısrar eder ki red edemezsiniz. Belki son parasını verdiği için istediği babetleri alamıyacaktır ve size durumu çaktırmamaktadır, olsun kızımız mutludur çünkü o sizi seviyordur.

 

Çok Israrcı Olmayın

 

Kızımız iyi niyetlidir. Hesabı hep siz ödüyorsunuzdur, o ise katkıda bulunmak istiyordur ancak size laf anlatamıyordur. Bir süre sonra kızımız kendini ezik hisseder, belki de buluşmak istemez, sizin hesap konusunda erkeklik damarınızın kabarması onu rahatsız ediyordur. Mesele haline gelir aman dikkat!!!

 EFFECT

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

en popüler

Erkek Kaş Alma

Erkekte kaş alma günümüzde tüm bakımlı erkeklerin vazgeçilmezi olmuştur. Erkekte kaş alma ve kaş alımıçok önemli bir konu olup yazımızdaki kurallara dikkat etmek gerekir. Köprüleri Yıkın Günümüzde...

2020 Erkek Modası

2020 erkek modası detayları 2020 ile yeni bir yıla başlarken yeni ufuklar, yeni bakış açısı fikirler beklediğinizi bilsem de aslında yaşadığınız ve geçmişte kalan zaman...

Kilolu Erkekler Nasıl Giyinmeli

Kilolu erkekler günlük hayat da nasıl şık , spor ve fit görünebilir? Kilolu erkek ya da halk arasında şişman erkek giyimi nasıl olmalıdır? Türk erkekleri yemek...

Parfüm Nasıl Seçilmelidir

HAPSEDİLMİŞ KOKULARIN ÖYKÜSÜ:PARFÜM Parfüm, hoş koku vermek amaçlı kullanılan, aromatik bileşikler ve kokulu uçucu yağlar içeren sabitleyici bir çözücü karışımına sahip bir kişisel bakım tamamlayıcısıdır. Bilimsel...