Ana Sayfa Giyim & Moda Erkek giyim önerileri

Erkek giyim önerileri

Erkek giyim önerileri

Genlerimizde ne bir İskandinav ne de kraliyet soylarına hakim prens görünümlü özel ve seçilmiş bir yapıya sahip değiliz.
Her birimiz birbirimizden farklı kilo, boy ve ölçüler, hayat şartlarımızın getirdiği yaşanmışlıklar ile kendimize bakmaya çalışıyoruz.
Kimi zaman yakışanı, kimi zaman yakıştığını düşünüp diğer insan kolonisinin beğenmediği, çoğu zaman ise görünmezliği seçip , dikkat çekmemek için şehir içinde kamuflaj olabilecek kıyafetler seçeriz. Bu sayede kendimizi ifade etme gücünü kaybederek olmadığımız biri gibi görünüp kabuklarımıza çekilerek kaplumbağadan farksız oluruz. Aslında en büyük hatamız ; olmak istediğimiz kişinin özümüzü yok edebilme korkusundan başka hiçbir şey değildir.

Her erkek kendisi için en üst seviyede giyinebilme potansiyelini hisseder fakat uygulamaz. Bu değişime öncülük eden detayların en başında ise kıyafet yer almaktadır. Kadınlar gibi erkekler de giyim konusunda bazen korkak olabilir. Fakat kadınlar daha inatçı bir yapıya sahip oldukları için deneme arzusuna yenik düşmezler. Onlar için dikkat çekmek ve beğenilme arzusu yaşam tarzı haline geldiği için kıyafet detayının önemli olduğunu bilirler. Erkek ise kaçmayı tercih eder. Çünkü onun için bu detaylar kafa yorulması gereken işlerden önemli değildir. Bu düşünce tarzı ile hem kendisinden, hem de önüne çıkacak fırsatlardan kaçmış olurlar.

 

Kıyafet sadece giyinmek için kullanılmamalıdır. Kıyafet sizi bulunduğunuz mevkinin en üstüne çıkarabilir. Tanışmak istediğiniz bir kadın ile iletişime geçmenizi sağlayabilir. Herkes tarafından saygı duyulacak biri haline getirebilir. Her ortama sahip olacağınız özgüven ile girmenizi sağlayabilir. Takım lideri konumuna getirebilme gücü ile diğer insanlara hükmetme gücü verir. Endişeli, korkak, kararsız, mutsuz biri haline dönüştürmez. Daima dik,kendinden emin,cesur ve girişimci birer birey haline getirir. O nedenle doğru giyinmeyi önemser ve dikkat ederseniz bu sayede çok daha iyi bir hayata sahip olabilirsiniz.

Açık tenli ve Koyu tenli erkek giyim önerileri

Herkesin bildiği gibi açık ve koyu tenli erkekler olarak 2 gruba ayrılırız. Çoğumuz fark etmese de sahip olduğumuz ten rengine uyumlu kumaşlar ve aksesuarlar seçmeliyiz. Unutmayın..! Şeytan ayrıntı da gizlidir.

Açık tenli erkekler

Beyaz tenli , zayıf ve uzun boylu erkekler ; Çok koyu renkleri ve çok açık renkleri tercih etmemeleri gerekir. Koyu gri, lacivert, füme, açık toprak tonları, dumanlı yeşil, mavi gibi tonları tercih edebilirler. Çok net desenlerden uzak durmaları gerekir. Daha çok kombinli birkaç parçalı kıyafetleri seçmeleri gerekir. Örnek: tshirt üstü gömlek, (iliklenmiş yada iliklenmemiş şekilde olabilir), üstüne hırka, kazak , kapişonlu gibi detaylar ile zenginleştirerek hoş bir görüntü elde edebilirsiniz. Pantolon detayları canvas, kadife ve kot pantolonlar da ise çok bol olmayan boru paça kesimler tercih edilmelidir.

Beyaz tenli, kilolu, kısa boylu erkekler; Koyu renkleri tercih edebilirler. Çok fazla detay kullanmadan ara tonlar ile bir bütünlük sağlayarak görüntülerini yumuşatmaları onlar için artı olacaktır. Kemer kullanmaları gerekir. İnce kumaşlı ceketler ile bir çok gömlek kombini yapabilirler. Pantolon kumaşlarında kırışmayan canvas türünü seçmeleri görüntü açısından kilolu ve dağınık bir görüntüden uzaklaşmalarını sağlar. Renkli pantolonlar tercih ettiklerinde üst grup desen kullanımı çeşitliliğini soft renklerde kullanabilirler. Trençkotlar seçiminde boylar basenlerin hizasında olmalıdır.

erkek giyim önerileri

Koyu tenli erkekler

Koyu tenli zayıf ve uzun boylu erkekler ; mümkün olduğunca kahve ve tonlarını tercih etsinler. Beyaz renklerini gömlek ve yazın t-shirtlerde kullanmaları çok doğru bir tercihtir. Triko giydiklerinde lacivert, kırmızı, haki yeşil ve mavi ve hardal tonlarını tercih etmeleri gerekir. Esmer erkeklere uzun palto ve trenç kotlar çok yakıştığı için giyinmekten korkmamalıdırlar. Siyahın gücünü kullanmak en çok esmer erkeklere yakıştığı için bu donelerini kullanmalıdırlar.
Uzun boylu erkeklerin ayakkabı seçimine çok dikkat etmeleri gerekebilir. En göze batan uzuvları olduğu için çok parlak renkleri seçmezler ise basit bir görüntüden uzaklaşırlar.
Takı kullanmaktan kaçınmamalıdırlar. Deri ve metal bileklikler, bakır yüzük gibi materyaller daha zengin ve tarz bir görüntüye sahip olmanızı sağlar. Çanta tercihlerinde yandan çanta kullanmaları gerekir. Bu sayede boyları kesilmez.

Sırt çantalarını tercih etmesinler. Bu onları çocuk gibi göstermekten başka hiçbir işe yaramaz. Kot pantolon fazla tercih etmemeleri gerekir. Kot çok hata gösterdiği için uzun bacaklarda vücudu çelimsiz gösterebilir. Pitikare ve ekose gömlek en büyük avantajları olabilir.

Koyu tenli kısa boylu erkekler ; esmer ve minyonsanız işiniz kolaydır. Kilonuz bile var ise giyinmek çok zor değildir. Kışın beyaz gömlek giyebilirsiniz. Fakat içinize iliştirmeden, salık bırakıp üstünü blazer ceket ile kombinlerseniz , şık bir görüntüye hakim olursunuz. Ceket renkleriniz daima siyah olsun. Ceplerinde renkli mendil detayları kullanarak renklendirin. Ayakkabı deseninde motifli ve yunan ve italyan ezgisi taşıyan modelleri tercih edebilirsiniz. Emin olun çok yakışacaktır. Çanta detayında büyük, hantal çantaları seçmeyin. Daha çok el çantası, el bavulu deri çantalara yönelin. Çok aksesuar kullanmayın. Atkı bile seçerken kısa olmasına dikkat edin. Sizi boğacak detaylardan uzaklaşın.

Bu yazımda belirttiğim hususlar tüm erkeklere yönelik bilinmesi gereken genel hususlardır. Ancak kaliteli giyimi göz renginiz, kemik yapınız, ten renginiz, boyunuz ve yaşam tarzınız gibi birçok unsura bağlı olarak oluşturabiliriz. Bunun için herkes’e özel olan bilgileri değil kişiye özel bilgileri incelemeniz gerekir. Bu sebepten dolayı sitemizdeki Danışmanlık İste sayfasından benden randevu talep edebilir. Online ya da yüz yüze giyim & moda, stil danışmanlığı talep edebilirsiniz. Unutulmamalı birçok ünlü kişi benim gibi diğer stil danışmanlarından destek alarak giyinmektedir. Giyim için doğru tercihleri uzmanlar aracılığıyla yapmanız sizleri diğer erkeklerden birkaç adım öner çıkaracaktır .

 

Duygu Ündeğer

Moda ve Stil danışmanı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

en popüler

Erkek Kaş Alma

Erkekte kaş alma günümüzde tüm bakımlı erkeklerin vazgeçilmezi olmuştur. Erkekte kaş alma ve kaş alımıçok önemli bir konu olup yazımızdaki kurallara dikkat etmek gerekir. Köprüleri Yıkın Günümüzde...

2020 Erkek Modası

2020 erkek modası detayları 2020 ile yeni bir yıla başlarken yeni ufuklar, yeni bakış açısı fikirler beklediğinizi bilsem de aslında yaşadığınız ve geçmişte kalan zaman...

Kilolu Erkekler Nasıl Giyinmeli

Kilolu erkekler günlük hayat da nasıl şık , spor ve fit görünebilir? Kilolu erkek ya da halk arasında şişman erkek giyimi nasıl olmalıdır? Türk erkekleri yemek...

Parfüm Nasıl Seçilmelidir

HAPSEDİLMİŞ KOKULARIN ÖYKÜSÜ:PARFÜM Parfüm, hoş koku vermek amaçlı kullanılan, aromatik bileşikler ve kokulu uçucu yağlar içeren sabitleyici bir çözücü karışımına sahip bir kişisel bakım tamamlayıcısıdır. Bilimsel...