Ana Sayfa Erkeğin market değeri & kadınları etkileme

Erkeğin market değeri & kadınları etkileme

Kabul etmesi zor olsa da her erkeğin bir market değeri vardır.Benim de var, George Clooney’in de.
Kadınlar bize etiket fiyatı biçerler.En yüksek teklif verdiklerini elde etmek isterler.Bu da onlarda oluşturduğun çekimin tarifidir.Hani ünlü markaların bazı ürünleri kapış kapış satar ve modelin benzeri yapılır,zamanla herkesin üstünde görmeye başlarız bu ürünleri.Her bedeni vardır bu ürünlerin ve modası kısa sürer.

 

Bir de nadir bulunan gösterişli takımlar vardır,mağaza vitrinin en önünde bulunur bu giysiler.İçeri girer ve takımı sorarız bedenimize uygun olanı var mı diye? Satıcı ne yazık ki beyefendi elimizde küçük bedeni bir adet kaldı der ve içimiz cız eder.

Oysa takım elbisenin parası neyse verecektik,ne kadar da güzeldi.Kadınlar da erkekler üzerinde böyle kıyas yapar;az bulunmalı,değerli olmalı.Takım elbise öylesine nadir ve güzeldi ki,müşteri onu değil o müşteriyi seçti.
Kadınlar üzerinde çekim yaratmanın ilkeleri
Oyundaki şu iki terim bir erkeğin değerini belirler DHV(Demonstration Of Higher Value=Yüksek Değer Kanıtlayıcısı) ve DLV(Demonstration Of Low Value=Alçak Değer Kanıtlayıcısı).
Çekimi alt kategorilerde inceleyelim,
1.Para
2.Yakışıklılık,fiziksel görünüş
3.Şöhret
4.Giyim,kuşam
5.Genel Kültür
6.İletişim (Ses tonu,konuşma ve hitap sanatı,beden dilini kullanma)
Hepsine birden sahip olmak çok zor.Bunların hepsine sahip olan erkekler parmakla sayılabilecek kadar azdır.
Alfa için bunlardan bir kaçına sahip olmak yeterli olacaktır.   İnsanlar giyimleri ile karşılanır,düşünce ve davranışları ile uğurlanır.

Bildikleriniz,düşünceleriniz,karakteriniz ve birçok özelliğiniz ilk bakışta fark edilmez ama dış görünüşünüz isteseniz de,istemeseniz de fark edilecektir.
Sizi tanımayan inanlar bir bakışta zeki mi,kültürlü mü,muhteşem bir ideolojiye sahip olup olmadığınızı anlayamayacağı için size dair ipucu arayacaktır.Bu ipucunu da yargılanmadan yapabilecekleri bir şekilde ararlar.İnsanlar tanımadıkları veya pek samimi olmadıkları kişilerle konuşmaktan,bu kişilere dokunmaktan çekinirler.Merhaba parfümün çok güzelmiş dese yargılanabilir,terslenebilir.

İpucu;Gözlemek


Başkaları sizi çekincelerinden dolayı gözleyecektir.Kimse kimseye baktı diye yargılanmaz(sapıklık derecesinde aşırı olmadığı sürece).Gözlemek kolay gelir.Bu şekilde kişiliğinize dair ipuçlarını giysilerinizde arayacaklar.Deri ceket giyiyor,kirli sakalı var,sigara da içiyor,oturuşu çok erkeksi,şu kaslara bak,dövmeleri de çok ilginç doğrusu,ayağında da Harley Davidson botlar var kesin  motorcudur bu gibi bir şey düşenebilir kadınlar.Kadınlar devamlı gözler.Giyimimize,davranışlarımıza,konuşma tarzımıza dikkat ederler.
İnsanlar ile iletişim kurmanın önceliği dış görünüşünüzden geçer.Dış görünüşünüz başkalarının gözünde ilk ön yargı basamağıdır. Alfalığa adım atarken ilk giyim ve kuşamdan başlayın.Giyimimiz en kolay değiştirebileceğimiz şeylerdir.(giyim & moda uzmanımızın makale atölyesine bir uğrayın )
Ses tonu,konuşma ve hitap sanatı,beden dilini kullanma


Fiziksel iletiler genellikle konuşulan sözcüklerden daha yüksel sesle konuşur çünkü iletişimimizin %55’i beden dili olarak oluşur.  Bilinçli ya da bilinçsiz sözler yalan söylese de beden dilimiz gerçeği açığa vuracaktır.Jestler ve mimikler hissettiklerinizin bedensel tepkisi olarak kendilerini belli ederler.
İletişim %55 Beden Dili %7 Sözler %30 Ses tonundan oluşur.
İletişim de sözler pek önemli değildir,önemli olan o sözleri nasıl pazarladığınızdır. Pazarlık araçlarınız ise sen tonunuz ve beden dilinizdir.
Yeni tanıştığınız insanlarla samimiyetin önemli bir faktörü içten bir gülümsemedir.Gülümsemek eğlenceli bir insan olduğunuzu düşündürecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

en popüler

Erkek Kaş Alma

Erkekte kaş alma günümüzde tüm bakımlı erkeklerin vazgeçilmezi olmuştur. Erkekte kaş alma ve kaş alımıçok önemli bir konu olup yazımızdaki kurallara dikkat etmek gerekir. Köprüleri Yıkın Günümüzde...

2020 Erkek Modası

2020 erkek modası detayları 2020 ile yeni bir yıla başlarken yeni ufuklar, yeni bakış açısı fikirler beklediğinizi bilsem de aslında yaşadığınız ve geçmişte kalan zaman...

Kilolu Erkekler Nasıl Giyinmeli

Kilolu erkekler günlük hayat da nasıl şık , spor ve fit görünebilir? Kilolu erkek ya da halk arasında şişman erkek giyimi nasıl olmalıdır? Türk erkekleri yemek...

Parfüm Nasıl Seçilmelidir

HAPSEDİLMİŞ KOKULARIN ÖYKÜSÜ:PARFÜM Parfüm, hoş koku vermek amaçlı kullanılan, aromatik bileşikler ve kokulu uçucu yağlar içeren sabitleyici bir çözücü karışımına sahip bir kişisel bakım tamamlayıcısıdır. Bilimsel...