Ana Sayfa BKBA ve Reddedilme korkusu ve Özgüven

BKBA ve Reddedilme korkusu ve Özgüven

Bu kız beni aşar ve reddedilme korkusu ve Özgüven

Erkeğin aşk patolojisinin en yaygın hastalığıdır. BKBA.Özgüven düşüklüğüyle başlar.Her erkeğin başına gelebilir.Her kadınla iyi anlaşan,özgüven patlaması yaşayan bay hormon alfa erkeğinin bile başına geldiği görülmüştür.Özgüveni düşük,çat-pat ilişki yaşamış erkeğin kronik rahatsızlığıdır.

BKBA’ya Genel Bir Bakış
BKBA çok tehlikelidir.Zaman içinde akıl sağlığımızı deforme eder ve psikolojik rahatsızlığa dönüşür.Başlangıç süresini kestiremezsiniz. İlk görüşte,flört döneminde,ilişki ortasında,ilişki sonlarında,ilişki bittikten sonra veya birbirini yakından hiç tanımayan iki bireyin başına gelebilir.
Öyle salakça bir şeydir ki.Kimi zaman birbirini uzaktan seven iki bireyin başına gelir ve bu hastalık yüzünden,birbirlerini içten seven iki kişinin arasını açılır.
Örnek olarak ilişki ortasından,psikolojik rahatsızlığı tanımlayacağım.
Cici kızımız çok güzel,alımlı,kültürlü,zeki,sexi,içten vs. pek çok özelliği var.Baş roldeki esas oğlanın belki daha iyi özellikleri,belki daha kötü özellikleri var.Uzun bir flört dönemi.Sarılmalar,tatlı sözler,ilk öpücük,bir sürü paylaşım bla bla bla.Etti sana iki ay.

Hastalık Belirtileri
Esas oğlan kendini değersiz görmeye başlıyor.Yavaş yavaş kendini yiyor.Kızımıza inanılmaz yakınlık duyuyor.Gözünde büyüttüğü kızı elinden kaçırmamak için bir sürü çaba,jest peşinde koşuyor.Kızın özel ajandası gibi olur adam bu halde,cici kızımız hakkında her şeyi bilmek ister .Hayatım okul işi ne oldu,işe girecek misin,hasta mı oldun seni çok merak ettim,ne zaman gidiyorsun,ne izledin,neden telefonlarına bakmıyorsun,kiminle konuşuyorsun…
Esas oğlan kıskançlık krizlerine girer,paranoyaklaşır,it deliğinde tavşan arar.İlerleyen aşamalarda kendini ikna eder,kız için eksiktir o.Devamlı onu düşünür,hemen yardımına koşar,cici kızın her ihtiyacını karşılamaya çalışır ve üstüne çok düşer.Sonuç;kızımız fazla ilgiden bunalır,bir şeyler paylaşan hep erkektir.Uzun uzun yazar erkek,karşılığında kısa cevaplar alır.Erkek ilişkiye bir şeyler kattıkça kız uzaklaşır.Telefonla arar esas olan,cevap yoktur.Öfkelenir kızımıza kötü sözler söyler.İlişki bitmiştir belkide.Sonra yine durulur erkek onsuz yapamıyordur,özür diler ama nafile.Zaten kız işine gelir.Acımıştır ondan ayrılamıyordur ya da uygun zamanı bekler ayrılmak için.
Esas oğlan kopamaz ondan çünkü;hep onla ilgili konuşmuştur,hep onu düşünmüştür.Her şeyi haline gelmiştir bu kız.
Dediğim gibi bu bir hatalıktır ve ilişkiyi öldürür.İlişkide her şey eşit olmalı ve ya ilişkiye karşılıklı katılanlar birbirine yakın olmalıdır,yoksa yürümez.
Kimi zaman o aramalı,mesaj atmalı kimi zaman sen.Karşılıklı sevmeli,endişelenmeli,düşünmeli,korkmalı,üzülmeli,özlemelidir.Tüm bunlar olabildiğince birbirine eşit olamalıdır.
İlişkiyi krallığa benzetelim.Diyelim ki bir taht iki aday var.Erkek kral olmalı,marangozuna derhal emrederek kraliçesi için yanına bir taht daha yaptırmalıdır.En olmadı,yine kral erkek olur ve cici kızımızı yokluğunda taht için vekilharç atar.Ama sen boyun eğe,buyur kraliçem kalbimin tahtına otur dersen,seni soytarısı yapar.Bir soytarıyla,kraliyet ailesinin işi ne olabilir.Soytarı,kraliçenin canı sıkıldığında,üzüldüğünde,yalnız hissettiğinde onu eğlendirmesi,boş saray avlusunu doldurması için oradadır daha fazlası değil.Bir bakarsın kraliçe yanına taht yaptırmış,yanına da kralını oturtturmuştur.Canı sıkıldığında soytarıyı çağırır biraz eğlenir.Zavallı soytarı emre amade,kraliçem bana değer veriyor diye kendini avutur.Bir zaman sonra saray kapısının önüne koyulur.


BKBA Terapisi
Basitçe anlatacağım.Senin ona yeterli olup olmamanın hiç bir önemi yok.Senden hoşlanmıştır bir kere.Belki düşük maaşlı bir çalışansındır, belki yurt dışına hiç gitmemişsindir,belki yakışıklı değilsindir,belki çok sosyal değilsindir.Ama o senin bir şeylerini sevmiştir işte.İlk zamanlar giyimin,saçın,konuşma tarzın,fiziksel yapın,otoriten bla bla bir şeylerin etkilemiştir.Belki de onu çok güldürüyorsundur.Kız artık koyvermiştir kendini.Kasmana gerek yok.
Eğer böyle bir sorununuz varsa sokağa çıkın.Fiziksel olarak çok uyumsuz kişi görürsünüz.İşin içine sevgi girerse herkes biribiri için aynıdır.Eksikleri sevgi kapatır.
Özgüven çok önemli,o yüzden size her defasında birden fazla alternatifiniz olsun diyorum.Fazla alternatifiniz olursa,ilişkilerde rahat olursunuz ve ayrılığı pek önemsemezsiniz.
Gereksiz yere kıskanmayın,paranoyaklaşmayın.Kadınların üstüne fazla düşmeyin.Kadınlar özgür iradeyi sever.Zaten gerektiği gibi oynarsanız,kendi özgür iradelerinden sizin için fazlasıyla vazgeçerler.
BKBA’nın Aşamaları
Platonikte erkek reddedilme korkusu yaşar ve asla yaklaşamayabilir.Uzun ve şıpsevdi versiyonları vardır.
Flört kısmında ilişkinin başlamadan bitmesine ya da kısa sürmesine neden olur.
İlişki başında,çok zorlar ve flört kısmı için aynı kurallar geçerlidir.
İlişki ortasında çok şey paylaşıldığından dolayı,çok sancılı ve uzun bir dönem olabilir.
İlişki sonlarında ve ayrılık sonrası versiyonu,alternatif yoksunluğundan uzun bir depresyon dönemini beraberinde getirecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

en popüler

Erkek Kaş Alma

Erkekte kaş alma günümüzde tüm bakımlı erkeklerin vazgeçilmezi olmuştur. Erkekte kaş alma ve kaş alımıçok önemli bir konu olup yazımızdaki kurallara dikkat etmek gerekir. Köprüleri Yıkın Günümüzde...

2020 Erkek Modası

2020 erkek modası detayları 2020 ile yeni bir yıla başlarken yeni ufuklar, yeni bakış açısı fikirler beklediğinizi bilsem de aslında yaşadığınız ve geçmişte kalan zaman...

Kilolu Erkekler Nasıl Giyinmeli

Kilolu erkekler günlük hayat da nasıl şık , spor ve fit görünebilir? Kilolu erkek ya da halk arasında şişman erkek giyimi nasıl olmalıdır? Türk erkekleri yemek...

Parfüm Nasıl Seçilmelidir

HAPSEDİLMİŞ KOKULARIN ÖYKÜSÜ:PARFÜM Parfüm, hoş koku vermek amaçlı kullanılan, aromatik bileşikler ve kokulu uçucu yağlar içeren sabitleyici bir çözücü karışımına sahip bir kişisel bakım tamamlayıcısıdır. Bilimsel...